ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Telefon: 420 605 515 272, e-mail: tmprofil@seznam.cz

FAQ - Nejčastější otázky

Když odpovíme na nejčastější a zásadní otázky, která okna a dveře jsou lepší, jestli ta plastová často slyšíme bezúdržbová, nebo ta eurookna dřevěná lakovaná, která je třeba natírat tudiž údržbová...

Musíme se podívat na parametry nejen údržby, ale i na parametry, jako jsou estetika, složení materiálu, technologické vlastnosti a neposlední řadě i cena. Možná, že Vám napoví při výběru názor níže.

 

Náš pohled na plastová okna je ten, že v žádném případě nejsou bezúdržbová, protože plast svým složením a obranou proti slunečnímu záření, jiným chemickým a emisním podmínkám podléhá postupnému zvětrávání. Existují prostředky jak se těmto vlivům bránit a prodloužit tak životnost oken, dále pak je nutné promazávat kování oken v místech kde dochází ke styku uzavíracích bodů. Provádí se po umytí rámů, cirka jednou ročně. O bezúdržbě plastu hovoří většinou ten, kdo neví nic o materiálovém složení PVC.

 

Pohledem na eurookna dřevěná je ten, že jsou choulostivější na mechanická poškození, jelikož laky , které se používají na povrchovou úpravu jsou měkké aby vyrovnaly dilatační vlastnosti dřeva. Existují taktéž údržbové prostředky kterými se prodlužuje životnost oken či dveří, jenž vyplní mikropraskliny laku. Provádí se Jaro a Podzim. Promazání kování stejně jako u plastových oken. Životnost takového laku se prodlužuje řádově na 10 a více let, to záleží jaké povětrnostní zátěži, které je okno vystaveno.

 

Prostředky k údržbě si můžete zakoupit v naší prodejně, nebo prostřednictvím tel, nebo emailové objednávky.

 

Cenový rozdíl mezi plastovým a dřevěným oknem je dost vysoký v případě, že porovnáváme bílé plastové okno s dřevěným lakovaným oknem s konečnou povrchovou úpravou. Ceny těchto se srovnají v případě, že porovnáme PVC okno s oboustranným polepem s dřevěným eurooknem, cena je stejná a lze použít reklamní slogan dřevěná okna za cenu plastových.

 

Technologické porovnání dřevěných a plastových oken: dřevo je přírodní a tradiční materiál pevně spojený čepem v každém rohu se složitějším výrobním postupem. Plastové okno je vyztuženo ocelovými výztuhami pouze v podélných částech rámu a slouží hlavně pro uchycení kování a vyztužení pro zvýšení stability rámů proti kroucení a ohybu.

 

Estetický pohled je věcí výběru. PVC nebo EURO systém? Ten si zákazník zvolí sám. Je však k zamyšlení, zda OKNA A DVEŘE jsou  jen řešení situace nebo investicí.

 

Máte li jiné otázky napište nám je na email tmprofil@seznam.cz, rádi Vám je zodpovíme.

Přehled dalších článků | Počet přečtení: 987x


ZDARMA NACENÍME

VÁŠ PROJEKT

Pokud znáte počet a orientační rozměry oken, vchodových dveří, sítí a rolet, vyplňte náš poptávkový formulář a my Vám zašleme nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Kontakt

TMPROFIL - Telega Marian
Ostravská (Klášterní ) 70
735 11 Orlová - Město
IČ:73881791

 

e-mail: tmprofil@seznam.cz
Tel: +420 605 515 272
 

 

Poradenství, servis a reklamace:
tel: +420 605 515 272
 

Garažová vrata:
tel: +420 603 375 708

 

Produkty a služby

  • Plastová okna
  • Dřevěno- ocelové dveře
  • Hliníkové okna a dveře
  • Garážová vrata
  • Stínící technika
  • Sítě proti hmyzu
  • Parapety
  • Odborné poradenství
  • Kompletní servis


Upravit Cookie předvolby

Přepnout na mobilní verzi

Další informace

logo